O mnie

Nazywam się Julita Wilanoska i zapraszam Was do mojego świata.

W 1992 roku ukończyłam kierunek biotechnologii na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Już w trakcie studiów zainteresowałam się kosmetyką, a w 1994 roku zdobyłam zawód kosmetyczki i otworzyłam własny gabinet Juwil Kosmetyka Profesjonalna. W 2004 roku uzyskałam tytuł Mistrza w zawodzie Kosmetyczki w Dolnośląskiej Izbie Rzemieślniczej i obecnie należę chyba do dinozaurów kosmetyki, lecz nie zamierzam zniknąć ze świata beauty.  Uważam, że moja stale pogłębiana wiedza i bogate doświadczenie mogą się jeszcze przydać Wam i wielu innym.

Od 2013 roku prowadziłam bloga Problematyczna.pl. Nie byłam jednak systematyczna, zawsze brakowało mi czasu. Od dwóch lat interesuje się instagramem. Teraz postanowiłam poważnie podejść do rozwoju swojej marki i dzielić się swoją wiedzą. Znajdziecie tutaj tematy dotyczące kosmetyki profesjonalnej, pielęgnacji domowej, a także tematy kulinarne, bo gotowanie, to moja pasja od najmłodszych lat.

Moja mama przez całe swoje zawodowe życie uczyła między innymi technologii żywienia we wrocławskim technikum gastronomicznym i bardzo często zabierała mnie do pracy. W czasie lekcji siedziałam cichutko w sali lub odwiedzałam warsztaty, w których uczniowie pod czujnym okiem instruktorek zawodu przygotowywali przeróżne produkty do sprzedaży: ciasta, ciasteczka, torty i tzw. wyroby garmażeryjne.

W domu mama opracowywała przepisy i przede wszystkim piekła. Pomagałam jej i nawet całkiem nieźle mi to wychodziło. Kocham piec i gotować do dnia dzisiejszego. Mogę być bardzo zmęczona po całym dniu pracy, ale w kuchni odpoczywam, odprężam się.

Kosmetyka i kuchnia to moje dwie miłości, ale w tym miejscu będę Was też zabierała w podróż po wrocławskich klubach muzycznych, teatrach i innych miejscach, w których dzieją się ciekawe rzeczy. A może zabiorę Was gdzieś dalej…

Close
UNSUAL Julita Laskowska-Wilanoska © Copyright 2021. All rights reserved.
Close